מעגל תופים – קצת על סוגי התופים

מעגל תופים הפך להיות טרנד בתקופה האחרונה. אנשים בכל הגיאלים, החל מילדים ועד מבוגרים, יכולים להשתתף בהרפתקה ולהפיק ממנה הנאה גדולה, אתגר לגוף ורימום הנפש. מעניין לגלות שכל זה ניתן להשגה באמצעות תופים...

במעגלים שכאלו, ניתן להשתמש בכלי תיפוף שונים, ביניהם תופי ג'מבה, דרבוקות ועוד. אפילו פחים פשוטים יכולים להתאים לתהליך הלימוד.

תופי ג'מבה

תופי ג'מבה הם תופים שמתאימים בעיקר למעגלי תיפוף שבהם המשתתפים הם מבוגרים. זאת מכיוון שהמבוגרים יכולים להגיע למרכזו של התוף ולנגן עליו באופן חופשי מבלי שתהיה להם מגבלה כלשהי בתנועה שלהם. עם זאת, חשוב להתלבש בביגוד נוח שלא יפריע לישיבה. חצאית למשל היא לא פריט לבוש אופטימלי לניגון בתוף ג'מבה.

דרבוקות

דרבוקה היא תוף נפוץ בתרבות הערבית, והיא לרוב מככבת במוסיקה הים תיכונית והמזרחית. ככלל, קל להפיק בעזרתה צלילים. כמו כן, הן קטנות יסחית בגודלן וגם קלות במשקלן, ולכן הן סוג התוף האופטימלי למעגל תופים שבו המשתתפים הם ילדים.

עבור סדנאת תופים לילדים בגיל הרך ניתן למצוא דרבוקות שעשויות מפח. הפח מקנה לדרבוקות משקל מזערי, מה שכמובן מקל מאוד על ילדים בגיל הרך לאחוז בהן ולנגן עליהן. כמו כן, בעזרת דרבוקות מפח הילדים הקטנים יכולים לנגן מקצבים מאוד פשוטים.

לסיכום, ניתן לראות כי לא משנה מי המשתתפים במעגל התיפוף ובני כמה הם, תמיד אפשר למצוא את סוג התוף המתאים. בבחירת התוף מהסוג הנכון, חוויית הלימוד תהיה קלה יותר עבור המשתתפים ולכן היא תהיה גם מהנה יותר!