מעגל מתופפים – אטרקציה מושלמת לילדים ומבוגרים

מי לא אוהב לפעמים להשתחרר ולפרוק מתחים? מי לא אוהב להשתולל ולהרגיש צעיר? ומי לא אוהב מוסיקה? שילוב של כל אלו בא לידי ביטוי בצורה הטובה ביותר בסדנאות תיפוף. מעגל מתופפים הוא הרבה יותר מאשר סדנא שנועדה ללמד אותנו כיצד לנגן על תופים; היא חוויה מיוחדת במינה שגם משפרת את תנועות הגוף שלנו ומשפרת את מצב רוחנו. כל אחד יכול להשתתף במעגל שכזה, החל מילדים בגיל הרך ועד מבוגרים.

מקורו של מעגל מתופפים

בחינת ההיסטוריה מראה לנו שכבר לפני עשרת אלפים שנה תופים היו כלי מרכזי בהווי החברתי והקהילתי. כבר אז היה ברור שלתופים יש יתרונות רבים, לרבות התגובה שהייתה מתקבלת מהסביבה למשמש הצלילים שהתופים הפיקו.

כל מעגל והתוף שלו

מעגל מתופפים הוא אם כן אטרקציה מצוינת הן לילדים והן למבוגרים. אך מידת ההנאה מהאטרקציה תלויה בסוג התוף שנבחר עבור קהל המשתתפים. כל תוף ניחן במימדים אחרים, צלילים אחרים וכן הלאה. כדי שהמשתתפים בסדנא יפיקו את המירב, חשוב לבחור תוף שמתאים להם. לדוגמא, דרבוקה היא תוף קטן יחסית ולכן הוא מתאים למעגל שבו המשתתפים הם ילדים קטנים. לעומת זאת, תוף ג'מבה הוא תוף גדול ויתאים בעיקר למבוגרים.

הנאה רצופה ולימוד מיוחד

מעגל מתופפים הוא חווייה מיוחדת במינה מכיוון שהוא מציע למשתתפים לימוד והנאה בו זמנית. התיפוף דורש מיומנות ולכן הוא מאתגר את הגוף ומאלץ אותו להיות בתנועה ללא הרף. הפעילות הזו עוזרת לפרוק לחץ. במקביל, המוסיקה שמפיקים התופים עוזרת לרומם את מצב הרוח.